Harley i inni - "Dojedź motocyklem do końca wakacji" - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Harley i inni - "Dojedź motocyklem do końca wakacji"

Data publikacji 08.07.2008

Ruszyła Ogólnopolska Kampania "Dojedź motocyklem do końca wakacji", mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym z udziałem motocyklistów. Z tej okazji dziś w Centrum Szkolenia Policji odbyła się jej uroczysta inauguracja. Imprezie towarzyszył Otwarty Zlot Motocyklistów.

Deszczowa pogoda nie zapowiadała powodzenia imprezy, rozpoczynaliśmy w strugach deszczu, które dokładnie oblały policyjnych motocyklistów z warszawskiego MAH-a i Orkiestrę Reprezentacyjną – pierwszych uczestników dzisiejszych pokazów na placu manewrowym. Policjanci WRD KSP, którzy asystują przy okazji wizyt ważnych gości przybywających do naszego kraju, wspólnie z orkiestrą dali widowiskowy pokaz musztry paradnej. Potem jednak wyszło słońce, które przygnało do Centrum wielu motocyklistów na swoich maszynach. A było, co oglądać… Motocykliści zajmowali kolejne stanowiska parkingowe i wkrótce uliczki przy placu zapełniły się w wielki motocyklowy parking. Program inauguracji kampanii obejmował jeszcze występ jazdy zręcznościowej instruktorów CSP i pokaz w wykonaniu naszych gości, którzy zaprezentowali ekstremalną jazdę motocyklem. Pokaz ten nie zdziwił nikogo, bo niestety, niebezpieczne manewry i bezmyślność spotykają na naszych drogach zarówno policjanci jak i cywilni właściciele motocykli. To właśnie do takich użytkowników dróg skierowana jest przede wszystkim nasza kampania. Jeździjmy więc z pasją, ale bezpiecznie. Uczestnicy imprezy mieli możliwość zjedzenia policyjnej grochówki, którą poczęstował ich Harley. Na koniec odbyły się zawody, w których wzięli udział najodważniejsi uczestnicy imprezy. W trzech konkurencjach przeprowadzonych przez instruktorów CSP najlepszymi okazali się: Piotr Nowakowski i Robert Więcek z MAH KSP, oraz "Kikac" z grupy "Extreme Show".  Nagrodami dla laureatów był  „weekend na Harleyu” ufundowany przez dyrektora firmy Harley-Davidson p.Piotra Kalubę.
Dodajmy, że to właśnie Harley-Davidson jest partnerem kampanii zainaugurowanej dzisiaj w naszej szkole przez Biuro Ruchu Drogowego KGP. Kampanii, którą (jako jedyna w Polsce szkoła kształcąca policyjnych motocyklistów) szczerze wspieramy.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Przemysław Kuligowski WD