Dobiegł końca kurs SZPPK-1 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dobiegł końca kurs SZPPK-1

Data publikacji 04.07.2008

Dziś szkolne mury opuszcza kolejny kurs – SZPPK-1. Jest to grupa policjantów po służbie kandydackiej w Oddziałach Prewencji Policji. Absolwentów uroczyście pożegnała Zastępca Komendanta CSP podinsp. Anna Rosół.

Jeszcze rano, przed egzaminem końcowym, na twarzach słuchaczy widać było skupienie i  wyjątkową powagę. Jak zawsze schludni, zdyscyplinowani, tylko perspektywa najbliższych chwil trochę denerwowała. Ale już po chwili z zapałem udzielali odpowiedzi na pytania testu końcowego. Czterdzieści pytań i czterdzieści gorących minut. Potem chwila niepewności w oczekiwaniu na wyniki – i już było wszystko jasne.
Kurs rozpoczęło 18 marca 178 słuchaczy. Do egzaminu końcowego dopuszczono 175 osób. Egzamin pozytywnie zaliczyło 155 policjantów. Mogą oni od tej pory czuć się pełnoprawnymi funkcjonariuszami Policji zdolnymi do podejmowania zadań służbowych. Nasi absolwenci zasilą komendy wojewódzkie w Krakowie i Warszawie (KGP i KSP).
Uroczyste zakończenie kursu miało miejsce na szkolnej auli a żegnała ich Zastępca Komendanta Centrum podinsp. Anna Rosół, która wręczając świadectwo ukończenia serdecznie gratulowała każdemu z młodych policjantów. Były gratulacje dla najlepszych i życzenia spełnienia zawodowego. Jeszcze dziś opuszczą mury naszej szkoły.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Leszek Szulich ZTK