Ogólnopolski Konkurs ,,Policjant Ruchu Drogowego”. - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Konkurs ,,Policjant Ruchu Drogowego”.

Data publikacji 13.09.2019

Funkcjonariusze drogówki wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich przystąpią w najbliższym tygodniu do rywalizacji o tytuł Policjanta Ruchu Drogowego. Zawody rozgrywać się będą w dniach 16 – 20 września br. na terenie Warszawy oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Konkurs na najlepszego funkcjonariusza ruchu drogowego ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Pierwszy finał konkursu został zorganizowany w 1986 roku w ówczesnej Szkole Ruchu Drogowego w Piasecznie. W tym roku odbędzie się jego XXXII edycja.

W trakcie konkurencji sprawdzających wiedzę i umiejętności zawodowe uczestnicy będą walczyć o miano najwszechstronniejszego specjalisty z zakresu ruchu drogowego. W konkursie udział weźmie 34 policjantów z jednostek terenowych oraz dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej – na zasadzie honorowego uczestnictwa.

Konkurs podzielony został na kilka etapów: strzelanie z broni służbowej, udzielanie pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych, jazda sprawnościowa motocyklem, jazda samochodem po wyznaczonym torze, a także kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu oraz znajomość przepisów ruchu drogowego.

Po 4 dniach rywalizacji, poznamy zwycięzców tegorocznych zmagań.

Ogólnopolski Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego” objęty został patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w tych prestiżowych zawodach!

tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior