Nowe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 02.08.2019

Przedstawiciele ZRD Centrum Szkolenia Policji w dniach 30 lipca – 1 sierpnia br. w Toruniu wzięli udział w zorganizowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – ogólnopolskim szkoleniu dla samorządowych zarządców dróg w zakresie stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W ciągu trzech dni szkoleniowych, policjanci zapoznali się z rozwiązaniami inżynieryjnymi dotyczącymi najnowszych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szczegółowo omówiono zasady tworzenia projektów organizacji ruchu, zawierających oznakowanie pionowe i poziome oraz sygnalizację świetlną. Zajęcia prowadzone przez kadrę naukową Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, obejmowały ponadto sposoby wykorzystania technicznych rozwiązań w celu zmniejszenia intensywności ruchu pojazdów.

W ramach ćwiczeń, uczestnicy pod nadzorem wykładowców, wykonywali projekty organizacji ruchu drogowego oraz opracowywali koncepcję uspokojenia ruchu na zadanym obszarze.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD

• przedstawiciel CSP podczas wykonywania projektu organizacji ruchu drogowego