Wizyta studentów w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 12.07.2019

Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny gościło studentów wyższych uczelni uczestniczących w letnich praktykach zawodowych pod nazwą „Letnia Akademia MSWiA” oraz studentów-praktykantów z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Komendantem Centrum Szkolenia Policji Panią insp. Anną Rosół. Po krótkim przywitaniu, gościom zaprezentowano film promocyjny na temat działalności CSP.

Celem wizyty studentów było poznanie zagadnień związanych ze szkolnictwem policyjnym, a także obejrzenie bazy dydaktycznej CSP. Goście odwiedzili Zakład Szkoleń Specjalnych, Zakład Interwencji Policyjnych oraz Zakład Ruchu Drogowego, gdzie mieli możliwość obserwowania wybranych zajęć dydaktycznych oraz zapoznania się ze specyfiką pracy nauczyciela policyjnego.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu w Centrum Szkolenia Policji studenci poszerzyli swoją wiedzę na temat systemu szkolenia i doskonalenia zawodowego obowiązującego w Policji. Życzymy im ukończenia studiów z jak najlepszymi wynikami, a w przyszłości wielu sukcesów zawodowych.

Tekst: podkom. Justyna Setniewska/WP

Zdjęcia: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD