Centrum Szkolenia Policji w audycji „Lato z Radiem” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Centrum Szkolenia Policji w audycji „Lato z Radiem”

Data publikacji 11.07.2019

Dziennikarz „Programu 1 Polskiego Radia” Maciej Walecki przyjrzał się z bliska działalności dydaktycznej CSP w Legionowie.

     Podczas wizyty zaprezentowano szkolenia realizowane przez nauczycieli policyjnych Centrum Szkolenia Policji. Reporter w trakcie wizyty miał możliwość pokonania toru sprawnościowego, do którego przystępują kandydaci do Policji, poznać zasady prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego oraz czynnie uczestniczyć na kursie doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym.

     Ponadto Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Marcin Szyndler opowiedział słuchaczom "Polskiego Radia" o historii Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     W trakcie szkoleń zrealizowano krótkie materiały filmowe, które znajdują się na Facebook- owym profilu "Lato z Radiem" a także: tutaj - test sprawności fizycznej omówiony przez asp. Arkadiusza Bordzio z Zakładu Interwencji Policyjnych; szkolenie strzeleckie przedstawione przez kom. Piotra Tarnowskiego z Zakładu Interwencji Policyjnych - do obejrzenia tutaj oraz doskonalenie techniki kierowania pojazdami, scharakteryzowane przez kierownika Zakładu Ruchu Drogowego mł. insp. Jarosława Zgierskiego oraz instruktora ZRD asp. szt. Adama Karolaka - dostępne tutaj.

     Osoby, które nie mogły wysłuchać audycji na żywo, mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej "Polskiego Radia". Audycja radiowa do odsłuchania, poprzez kliknięcie tutaj.

Tekst: sierż. szt. Marcin Gąsior/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS

Wideo: Polskie Radio

  • Zastępca Komendanta CSP insp. Marcin Szyndler oraz reporter "Polskiego Radia" Maciej Walecki
  • insp. Marcin Szyndler opowiada o historii Centrum Szkolenia Policji w Legionowie