Prewencyjne Koło Zainteresowań - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prewencyjne Koło Zainteresowań

Data publikacji 03.07.2019

Dnia 25 czerwca br. w ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań CSP, przedstawiciel Zakładu Służby Prewencyjnej wygłosił wykład dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego na temat: „Wydarzenia nadzwyczajne w służbie konwojowej - analiza wybranych przypadków, przyczyny i wnioski”.

     Wykorzystując autorską prezentację multimedialną, młodszy wykładowca – st. asp. Robert Goliasz przedstawił policjantom skalę zjawiska w zakresie występowania wydarzeń nadzwyczajnych w służbie konwojowej oraz przyczyny ich pojawiania się. Na wybranych przykładach, szczegółowo omówił sposób postępowania funkcjonariusza w przypadku zaistnienia wydarzenia nadzwyczajnego w służbie.

     W spotkaniu uczestniczył Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej Pan podinsp. Leszek Dyduch, służąc swoją szeroką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem w omawianym temacie.

     Nie brakowało chętnych do aktywnego udziału w przedsięwzięciu- mimo, że odbyło się w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych a obecność była dobrowolna. Słuchacze zadawali pytania dotyczące służby konwojowej, na które rzeczowo odpowiadali specjaliści.

     Uczestnictwo w takim spotkaniu zapewne przełoży się na wzrost poziomu wiedzy oraz umiejętności młodych policjantów, a także przyczyni się do podniesienia jakości wykonywanych czynności i bezpieczeństwa realizacji zadań służbowych.

Tekst: st. asp. Robert Goliasz/ZSP

Zdjęcia: sierż. szt. Robert Karyś/SDDiP

  • Prowadzący wykład nt. wydarzeń nadzwyczajnych - st. asp. Robert Goliasz
  • Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego w czasie wykładu