Psy patrolowo-tropiące ruszyły w Polskę

Data publikacji 14.05.2019

W dniu 10 maja br. zakończył się kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca. Mury Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach opuściło 11 policjantów wraz ze swoimi podopiecznymi.

Szkolenie rozpoczęło się 18 grudnia br. i trwało 98 dni szkoleniowych. Podczas zajęć prowadzonych zarówno na terenie szkoły jak i w pobliskich miejscowościach słuchacze wraz z psami mieli okazję przećwiczyć działanie w różnych warunkach otoczenia, zbliżonych do tych, jakie mogą spotkać podczas codziennej służby patrolowej. Były to m.in. patrole na zatłoczonych dworcach kolejowych, tropienie śladów ludzkich w warunkach nocnych, ćwiczenia obrończe w ciemnych pomieszczeniach oraz rozpraszanie tłumu.

Szkolenie dobiegło końca a czworonogi uzyskały atest. Od teraz mogą wspomagać swoich opiekunów podczas codziennej służby.

Tekst i zdjęcia: st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP