Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

mł.asp. Robert Wajda po raz drugi najlepszym Policjantem RD w Polsce!

Data publikacji 11.06.2008

Wyniki siedmiu rozegranych konkurencji w trzydniowych zmaganiach wyłoniły Policjanta Roku, i najlepszą ekipę policjantów Ruchu Drogowego w Polsce. Policjantem RD Roku został - mł.asp. Robert Wajda z Cieszyna, a wraz z kolegą reprezentując KWP Katowice stanowią najlepszą drużynę w Polsce.

Dzisiaj, w godzinach rannych odbyła się ostatnia konkurencja Konkursu oznaczona symbolem K-5B, czyli jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Najlepszym w tej konkurencji był sierż sztab. Piotr Konczanin z KWP Olsztyn. Przejazd na szkolnym autodromie zakończył ostatnią z konkurencji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant RD. Potem jury Konkursu udało się na naradę i mogliśmy poznać nazwisko najlepszego policjanta roku 2008.

Tytuł Policjanta RD Roku 2008 zdobył mł.asp. Robert Wajda z KWP Katowice!

mł.asp Robert Wojda jest asystentem Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej w Cieszynie. Jest policjantem z 17 letnim stażem, absolwentem kursu podstawowego w Brzegu, podoficerskiego o profilu RD, kursów pogotowia powypadkowego, oraz techniki jazdy samochodem i motocyklem. Wszystkie szkolenia w zakresie Ruchu Drogowego kończył w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjantem Roku był już dwukrotnie. Od trzech lat jest najlepszym policjantem Ruchu Drogowego w Polsce.
Prywatnie - Robert Wojda jest od 9 lat żonaty, swoją żonę Iwonę – również policjantkę - poznał na jednym z kursów w CSP. Ma dwoje dzieci 9- letniego Marka i roczną Oleńkę.


Oto wyniki tegorocznego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego Roku 2008.

Klasyfikacja indywidualna:

1. mł.asp. Robert Wajda KWP Katowice
2. sierż.szt. Jacek Kudliński KWP Poznań
3. sierż.szt .Dariusz Guzik KWP Katowice
4.sierż.szt. Robert Guzal KWP Szczecin
5. st.post. Jacek Latosiński KWP Gdańsk

Klasyfikacja drużynowa:

1. KWP Katowice
2. KWP Poznań
3. KWP Gdańsk
4. KWP Radom
5. KWP Białystok

Uroczystość zakończenia Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom miała miejsce na placu manewrowym CSP w Legionowie. Uczestniczyli w niej Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, przedstawiciele KGP, kierownictwo i kadra CSP, oraz przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście. Policjant Roku otrzymał nagrodę pieniężną od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, puchar i złotą odznakę od Komendanta Głównego Policji, miniwieżę i okolicznościową plakietę od Komendanta CSP,  dyplom od Dyrektora Biura Ruchu Drogowego KGP, telewizor LCD od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz rower od Dyrektora Tour de Pologne. Najlepsza drużyna wyjechała z CSP nowiutkim radiowozem Opel Vectra.

Gratulując tegorocznym laureatom przypomnijmy słowa Komendanta CSP mł. insp. Arkadiusza Brzozowskiego - „wszyscy policjanci uczestniczący w Konkursie, swój udział w nim mogą traktować jako zawodowy sukces.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK