Ćwiczenia na torze przeszkód - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na torze przeszkód

Data publikacji 19.03.2019

W ubiegłym tygodniu większość plutonów szkolenia zawodowego podstawowego SZP - 6/18 uczestniczyła w jednych z bardziej ciekawych a zarazem ekscytujących zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji. W ramach realizacji treści programowych określonych w temacie Sposoby poruszania się z bronią w terenie otwartym słuchacze wykonywali ćwiczenia na torze przeszkód Centrum Szkolenia Policji.

     Tor przeszkód w CSP zawiera około 45 elementów. Większość z nich  zbliżona jest  do różnego rodzaju naturalnych przeszkód terenowych. Są też wśród nich przeszkody ułatwiające nabywanie oraz doskonalenie umiejętności  bezpiecznego podejścia do budynku i poruszania się w nim, również z użyciem zestawu treningowego z amunicją barwiącą lub ASG. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego pokonują tor dwa  razy – we wstępnym etapie szkolenia zapoznają się z przeszkodami i sposobami ich pokonywania oraz w końcowym etapie szkolenia, kiedy na podstawie już nabytych umiejętności uczą się bezpiecznie pokonywać przeszkody z bronią, w tym w dwuosobowym patrolu. Podczas tego rodzaju zajęć ważne jest, aby policjanci nauczyli się wzajemnej asekuracji, dokonywania oceny możliwości bezpiecznego pokonywania przeszkód i wykorzystywania ich jako osłony. 

     Załączone zdjęcia przedstawiają słuchaczy kompanii VI plutonu 3., którzy ćwiczą poruszanie się w dwuosobowych zespołach z wzajemnym ubezpieczaniem się oraz wykorzystaniem naturalnych przeszkód.

Tekst i zdjęcia: podkom. Leszek Czerski/ZIP