Jestem bezpieczny – wiem co robić - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jestem bezpieczny – wiem co robić

Data publikacji 11.03.2019

W dniu 8 marca 2019 r. instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego przyłączyli się do organizacji VIII Międzyprzedszkolnego konkursu „Jestem bezpieczny – wiem co robić”, który odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Legionowie.

     Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji, asp. szt. Marcin Ogonek i asp. szt. Rafał Pasteczka, w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych realizowanych na rzecz lokalnej społeczności, przeprowadzili z przedszkolakami z legionowskich placówek pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu, na placu zabaw i w innych sytuacjach dnia codziennego. Dzieci uczestniczyły w konkursie, z wielkim zapałem przystępując do różnorodnych konkurencji, m.in. quizu sprawdzającego wiedzę o bezpieczeństwie. Najmłodsi wzięli udział w rywalizacji z ogromnym entuzjazmem, a – co najważniejsze – wykazali się dużą znajomością zagadnień związanych z tą problematyką.
     Po zakończeniu konkursu przedszkolaki miały możliwość obejrzenia policyjnych pojazdów. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się bus edukacyjny, zaprezentowany przez funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Policji. W przedsięwzięciu wzięli również udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz legionowskiej Straży Miejskiej.

Tekst i zdj.: asp. szt. Marcin Ogonek/ZRD