Młodzież z klas policyjnych przystąpiła do rywalizacji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Młodzież z klas policyjnych przystąpiła do rywalizacji

Data publikacji 07.03.2019

6 marca br. do Centrum Szkolenia Policji przybyli uczniowie z 19 szkół ponadgimnazjalnych, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Jak co rok, o tej porze, rozpoczęły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.

     Turniej Klas Policyjnych to wyjątkowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które może się poszczycić jedenastoletnią tradycją. Tegoroczna edycja konkursu doskonale wpisuje się również w harmonogram przedsięwzięć organizowanych w ramach obchodów 100-lecia Policji Państwowej. Inicjatorem i organizatorem Turnieju po raz kolejny jest Szkoła Policji w Pile, która za cel konkursu postawiła integrację szkół prowadzących klasy o profilu policyjnym, podniesienie świadomości przyszłych absolwentów na temat służby w administracji publicznej, a także otwarcie Policji na środowisko młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju.

     Zgodnie z Regulaminem, w Turnieju może wziąć udział maksymalnie 25 drużyn, w tym reprezentacje ze szkół, które w poprzednim roku zajęły trzy pierwsze miejsca. Z uwagi na dużą liczbę placówek oświatowych zainteresowanych uczestnictwem w tym wydarzeniu, młodzież musi przystąpić do kolejnych etapów rywalizacji. Pierwszy z nich, który zorganizowano jednocześnie w 3 szkołach policyjnych – w Pile, Katowicach oraz Legionowie, został przeprowadzony w formie testu wiedzy. Eliminacje pozwolą wyłonić 22 najlepsze drużyny, które w dniach 15–16 kwietnia 2019 r. wezmą udział w finałowych konkurencjach w Szkole Policji w Pile.

      Uczniowie z klas policyjnych, którzy w tym roku postanowili sprawdzić swoją wiedzę w pierwszym etapie turniejowych zmagań, wykazali się godnym podziwu zaangażowaniem i determinacją. Jesteśmy przekonani, że przyświecające im ambitne cele przyczynią się do uzyskania znakomitych wyników i dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych osiągnięć, a przyszłym laureatom Turnieju już dziś serdecznie gratulujemy zasłużonego zwycięstwa.

AK/WP
zdj.: sierż. szt. Robert Karyś/SDDiP