Problematyka przestępczości nieletnich

Data publikacji 01.03.2019

W dniu 25.02.2019 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się pierwsza edycja 2-tygodniowego kursu specjalistycznego w zakresie taktycznych aspektów prowadzenia postępowania w sprawach nieletnich, oznaczonego symbolem TN-1/19/I/VII.

Zakres tematyczny kursu obejmuje m.in. analizę regulacji prawnych związanych z problematyką przestępczości nieletnich. Słuchacze zapoznają się również z taktyką prawidłowego postępowania wobec sprawców czynów karalnych oraz nieletnich zagrożonych demoralizacją.

Bardzo wartościowym i interesującym elementem szkolenia bez wątpienia będą zajęcia praktyczne, realizowane pod okiem wykładowców Zakładu Służby Prewencyjnej, Zakładu Służby Kryminalnej oraz Zakładu Interwencji Policyjnych, w oparciu o wcześniej przygotowane założenia. Wiedza zdobyta podczas kursu z pewnością przyczyni się do podniesienia kompetencji zawodowych policjantów oraz ich umiejętności praktycznych, niezbędnych do rzetelnego i profesjonalnego wykonywania zadań związanych z przestępczością nieletnich. Pomoże również w wypracowaniu właściwego podejścia do trudnej młodzieży, utrzymywaniu kontaktów i współpracy z przedstawicielami placówek oświatowych, a także budowaniu pozytywnego wizerunku Policji.

Tekst: asp.szt. Michał Komosiński/ZSP