Słuchaczka z CSP ujęła nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 19.02.2019

Policjantka, która na co dzień zgłębia swą wiedzę na szkoleniu zawodowym podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w czasie wolnym od służby, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. 47-letni mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przygotowująca się do pełnienia służby w starachowickiej komendzie skarżyszczanka, zauważyła na jednej z suchedniowskich ulic samochód osobowy marki Renault, który poruszał się całą szerokością jezdni, najeżdżając także na krawężniki. Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn. Wyczynami kierowcy renaulta zainteresował się również inny kierowca jadący za policjantką. Mundurowa pokazała mu przez szybę policyjną legitymację i dała znak, aby jechał za nią. Niebawem renault zatrzymał się przy sklepie spożywczym. Wówczas funkcjonariuszka razem z poproszonym o pomoc mężczyzną, udali się do kierowcy, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Zabezpieczyli kluczyki od pojazdu i wezwali na miejsce policyjny patrol, który po przybyciu na miejsce przebadał kierowcę renaulta na zawartość alkoholu. Okazało się, że w jego organizmie znajdują się ponad 2 promile. Kolejne wskazania alkomatu dały wynik przekraczający 2,5 promila. 47-latek z Suchedniowa stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Gratulujemy policjantce właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w działaniu.

źródło: KPP Skarżysko-Kamienna