Kursy specjalistyczne w ZKP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kursy specjalistyczne w ZKP

Data publikacji 11.02.2019

W Zakładzie Kynologii Policyjnej kolejna grupa przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków rozpoczęła kurs specjalistyczny. Tym razem w szkoleniu weźmie udział 9 policjantów z psami, które zostały zakwalifikowane podczas centralnego doboru.

     Są to psy do zadań specjalnych. W obliczu rosnącej przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami ich umiejętności są szczególnie przydatne. Zajęcia na kursie trwają ponad cztery miesiące. W tym czasie przewodnicy poznają zagadnienia z zakresu teorii tresury, kynologii służbowej oraz taktyki i technik użycia psów. Będą też rozwijać umiejętności pracy z czworonogiem, by osiągnąć jak najlepsze postępy w tresurze. W programie znajdują się również treści poświęcone pierwszej pomocy, kształtowaniu sprawności fizycznej i oczywiście tresurze praktycznej.

     W ubiegłym tygodniu w ZKP zakończył się kurs specjalistyczny dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca. Po 98 dniach szkoleniowych, 12 psów będzie efektywnie wspomagać policjantów m.in. podczas zabezpieczania imprez masowych, poszukiwania osób oraz przede wszystkim w codziennej służbie patrolowej.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Dariusz Ratajczak/ZKP