Policjant Ruchu Drogowego 2008 Roku - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant Ruchu Drogowego 2008 Roku

Data publikacji 06.06.2008

Już 21 raz z kolei wybieramy najlepszego policjanta Ruchu Drogowego w Polsce. Konkurs Policjant Roku rozpocznie się w CSP w najbliższy poniedziałek, 9 czerwca. Udział w nim weźmie 36 zawodników, którzy mają do wykonania 6 konkurencji. Uroczysty finał konkursu z udziałem najwyższych władz naszego Resortu będzie miał miejsce 11 czerwca, o godzinie 13.00

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 9 – 11 czerwca br., odbędzie się XXI Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2008”. W konkursie tym uczestniczyć będzie 36 zawodników - najlepszych policjantów RD reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji w Polsce, oraz gościnnie dwuosobowa ekipa Żandarmerii Wojskowej. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania konkursowe obejmą zarówno wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów o ruchu drogowym, wybranych zagadnień z prawa karnego i wykroczeń, jak również zadań praktycznych. Zawodnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami pierwszej pomocy przedmedycznej, doskonałą jazdą służbowym motocyklem i radiowozem, strzelaniem, jak również mistrzowskim kierowaniem ruchem drogowym na jednym z trudniejszych skrzyżowań warszawskich. Podsumowanie wyników poszczególnych konkurencji wyłoni najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego Polski w 2008 roku.
 

Konkurs rozpocznie się 9 czerwca uroczystym otwarciem (godz. 10.00). Po tym nastąpi test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego i prawa o wykroczeniach. Po południu odbędą się dwie konkurencje: strzelanie z broni służbowej oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.


We wtorek 10 czerwca do południa zawodnicy regulować będą ruchem na jednym z warszawskich skrzyżowań, a godzinach popołudniowych (od godz.14.30) rozegrają konkurencję jazdy sprawnościowej motocyklem służbowym. Od godziny 10.00 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie konkursowi towarzyszyć będzie prezentacja sprzętu i wyposażenia. W skład prezentacji wejdą środki transportu ( w tym motocykle Harley-Davidson) oraz inne elementy wyposażenia z zakresu ruchu drogowego. Prezentacja będzie miała zarówno charakter statyczny (stoiska firmowe), jak też dynamiczny – w formie pokazów.


Ostatniego dnia konkursu tj. 11 czerwca, do południa zawodnicy zmierzą się w jeździe sprawnościowej samochodem osobowym na autodromie CSP, po czym nastąpi podsumowanie wyników. O godzinie 13.00 na płycie placu manewrowego CSP nastąpi uroczysta ceremonia zakończenia XXI edycji Konkursu z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, oraz wielu innych zaproszonych gości.


     Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów!
Informacji udziela rzecznik prasowy CSP podinsp. Anna Galant  tel.kom: 00 602 278 813

 Anna Galant, rzecznik CSP