Wizyta delegacji Republiki Azerbejdżanu w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta delegacji Republiki Azerbejdżanu w CSP

Data publikacji 04.06.2008

Centrum Szkolenia Policji odwiedziła delegacja Ministerstwa Republiki Azerbejdżanu, na czele z Ministrem Spraw Wewnętrznych płk-gen. Ramilem Usubovem. Delegację gościł Komendant CSP, oraz szkolne zakłady.

Przyjazdem do Legionowa delegacja Ministerstwa Republiki Azerbejdżanu, rozpoczęła już drugi dzień swojego pobytu w Polsce. W skład delegacji weszli: Minister spraw wewnętrznych płk-gen. Ramil Usubov, dyrektor departamentu bezpieczeństwa publicznego mjr-gen. Policji Javanshir Mammadov, mjr-gen. Policji Sarvar Mehraliyev dyrektor departamentu dochodzeniowego i śledczego, Valentin Jumazade doradca ministra, oraz mjr Policji Eldaniz Mammadov asystent ministra. Wczoraj, pierwszego dnia pobytu w Polsce goście spotkali się w komendzie głównej Policji z Adamem Rapackim podsekretarzem stanu MSWiA i nadinsp. Andrzejem Matejukiem - komendantem głównym Policji. Zostali również przyjęci przez Władysława Stasiaka - szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W legionowskim Centrum gości przyjął komendant mł.insp. Arkadiusz Brzozowski, po czym udali się do Zakładu Techniki Kryminalistycznej, w którym odwiedzili pracownię, gdzie prowadzone są zajęcia w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Odwiedzili również pracownię badań psychologicznych i szkolny komisariat, gdzie zainteresowali się sposobem przesłuchiwania osób nieletnich. Obejrzeli też szkolne motocykle i radiowozy z wideorejestratorami w ZRD na przyszkolnym autodromie.

Delegacja z Azerbejdżanu w dniu jutrzejszym odwiedzi Komendę Stołeczną Policji i złoży wizytę w Biurze Ochrony Rządu. Zaplanowano również spotkanie z wicepremierem Grzegorzem Schetyną i podpisanie umowy o zwalczaniu przestępczości zorganizowanej.

Anna Galant, rzecznik CSP
foto Piotr Maciejczak ZKS, Mariusz Mazewski ZTK