Pokonać przestępczość narkotykową

Data publikacji 29.11.2018

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się kolejna edycja kursu specjalistycznego z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej.

W trakcie kursu, kadra dydaktyczna Zakładu Służby Kryminalnej Centrum Szkolenia Policji, przy wsparciu wykładowców Zakładu Techniki Operacyjnej, Zakładu Kynologii Policyjnej, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii, przekazywała swoją wiedzę i umiejętności 20 policjantom, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w codziennej służbie. Trwające dziesięć dni szkoleniowych zajęcia poświęcone były doskonaleniu wiedzy dotyczącej zjawiska narkomanii i związanej z nią przestępczości. Słuchacze uczyli się rozpoznawania środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych oraz technologii ich produkcji. Nabywali też umiejętności związane z rozpracowaniem i ściganiem dilerów narkotykowych.

W. Nawrocki i M. Maliszewski/ZSK