Finał KDTK - 2/18 - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał KDTK - 2/18

Data publikacji 30.10.2018

Zakończyła się druga edycja kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki oznaczona symbolem KDTK - 2/18. Wzięło w niej udział dwudziestu funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych z całej Polski.

     W trakcie trwania kursu policjanci uczestniczyli m.in. w wykładach i ćwiczeniach z zakresu fotografii kryminalistycznej realizowanych w obszarze siedmiu tematów, ukierunkowanych na kształcenie umiejętności z zakresu: podstaw fotografii, techniki fotografowania, makrofotografii i fotografii reprodukcyjnej, fotografii w trudnych warunkach oświetleniowych, fotografii rejestracyjnej, dokumentowania miejsca zdarzenia oraz technik specjalnych w fotografii kryminalistycznej. Pozostałe bloki tematyczne, w tym ujawnianie, zabezpieczanie i wykorzystanie śladów kryminalistycznych oraz czynności prowadzone z udziałem specjalisty, a w szczególności udział w rozprawie sądowej, dały słuchaczom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i nabytej wiedzy.

     Absolwentom kursu KDTK - 2/18 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji, jakże odpowiedzialnych i trudnych, codziennych obowiązków.

asp. szt. Jolanta Zawałeń/ZSS