Udany debiut - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Udany debiut

Data publikacji 10.10.2018

W Mielniku (woj. podlaskie) odbyła się pierwsza edycja PGE Ultramaratonu Nadbużańskiego. W biegu głównym na dystansie 52 km wystartował post. Damian Walczak - słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w Centrum Szkolenia Policji.

     Trasa prowadziła po nadbużańskich lasach i polach w okolicach Mielnika. Podłoże miało najczęściej charakter szutrowej drogi, a odcinek przy Parku Krajobrazowym Podlaski Przełom Bugu, na terenie Wysoczyzny Drohiczyńskiej, nie był płaski – w sumie uzbierało się ponad 500 m przewyższenia. Post. Damian Walczak w swoim debiucie na dystansie ultra zajął wysokie 2 miejsce, z czasem 3 godziny 33 minuty i 15 sekund, tracąc do zwycięzcy 6 minut i 31 sekund.

     To co miał do powiedzenia Damian po biegu: To mój debiut w ultra. Dziś celem było ukończyć w 3:30. Nie udało się, wyszło 3:33, ale to też dobry czas, więc jestem zadowolony z debiutu. Trasa trochę mnie zaskoczyła, myślałem patrząc na przewyższenia, że będzie lżejsza. Nie wiedziałem też, że cztery żele mi nie wystarczą, skutkiem czego pod koniec wysiadłem energetycznie. Polewałem się wodą na ostatnim punkcie; także uczestnicy krótszych tras użyczali mi wody. Do 30 kilometra biegłem z Krzyśkiem Żebrowskim – to jak wiadomo doświadczony zawodnik. Biegał już maratony, biegał ultra treningowo. Ogromny szacunek dla niego. Rywalizacja miała jeszcze inny, kontekst bo Krzysiek jest wojskowym, ja jestem policjantem [śmiech]. Szliśmy „łeb w łeb”, niestety nie udało się [wygrać – redakcja], ale drugie miejsce też jest dobre. Plany na przyszłość? Jeszcze nie wiem, trener chciałby abym biegał „Wingsa” (Wings for Life World Run – red.). Na pewno jeszcze ultra zaatakuję. W planach był Rzeźnik; będę szukał jakiegoś mocnego partnera. Krzysiek wydaje się idealnym kandydatem, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Na pewno pobiegnę jeszcze w tym roku maraton.

źródło:  http://www.festiwalbiegowy.pl
zdjęcia: Ultramaraton Nadbużański