Przedszkolaki spacerują bezpiecznie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki spacerują bezpiecznie

Data publikacji 28.09.2018

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Nasielsku.

     27 września br. asp. sztab. Marcin Ogonek oraz asp. sztab. Rafał Pasteczka przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci bacznie słuchały wskazówek udzielanych przez policjantów oraz chętnie odpowiadały na zadawane im pytania. Po części teoretycznej przedszkolaki udały się obejrzeć pojazd edukacyjny, którym przyjechali policjanci, a następnie wszyscy razem ruszyli na spacer po ulicach Nasielska. Trasę spaceru dynamicznie zabezpieczali policjanci ZRD objaśniając kiedy można przejść przez jezdnię oraz jak zachować się przechodząc po przejściu dla pieszych. Widok kolorowego pochodu przedszkolaków wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców Nasielska oraz wzmógł czujność kierujących.

     Dla policjantów Zakładu Ruchu Drogowego jedną z ważniejszych kwestii jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku policjanta.

asp. sztab Rafał Pasteczka/ZRD