Zmagania ratowników drogowych

Data publikacji 17.09.2018

W dniach 14 – 16 września br. na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego, których organizatorem był Automobilklub Polski, a Centrum Szkolenia Policji pełniło rolę współorganizatora.

Konkurencje rozgrywane były również na trasach Legionowa oraz w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego. Do rywalizacji przystąpiło 14 załóg, które zacięcie walczyły o zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Podczas zawodów uczestnicy udzielali pierwszej pomocy na  miejscu symulowanego zdarzenia drogowego, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo osób biorących udział w akcji. Sprawdzili się też na autodromie podczas testów Stewarta oraz wykonując resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie. Wśród zawodników przeprowadzono również test wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Celem mistrzostw było doskonalenie umiejętności ratowniczych. Ich uczestnicy mieli także możliwość wymiany doświadczeń i poszerzenia kompetencji w tym zakresie.

Każdy z uczestników wykazał się dużą wiedzą i sprawnością, niezbędną przy niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Laureaci XVII Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego:

klasyfikacja generalna

I miejsce  – Łukasz Pietura i Sylwia Augustyniak, Automobilklub Wielkopolski,

II miejsce – Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej-Zdun, Automobilklub Mielecki,

III miejsce – Przemysław Piotrowski i Sebastian Budyła, Automobilklub Wielkopolski,

klasyfikacja zespołowa ZO PZM

I miejsce – ZO PZM Poznań,

II miejsce – ZO PZM Rzeszów,

III miejsce – ZO PZM Katowice,

klasyfikacja zespołowa klubów

I miejsce – Automobilklub Wielkopolski,

II miejsce – Automobilklub Mielecki,

III miejsce – Automobilklub Rzeszowski.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

MT/Wydział Prezydialny

Zdj. Mariusz Mazewski/ZSS