O bezpieczeństwie na pikniku

Data publikacji 30.08.2018

Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji często są zapraszani i uczestniczą w piknikach i festynach. Udział w nich stanowi okazję do prowadzenia działalności o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym na rzecz bezpieczeństwa. Policjanci, oprócz prezentowania sprzęt i wyposażenia służbowego, służą radą i pomocą oraz opowiadają o specyfice wykonywanego zawodu. W ramach zadań realizowanych w tym zakresie współpracujemy z Komendą Powiatową Policji w Legionowie oraz legionowską Strażą Miejską.

W ostatnią niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., wykładowcy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum szkolenia Policji podkom. Justyna Setniewska oraz asp. szt. Robert Doliński, wraz z przedstawicielami KPP w Legionowie oraz legionowskiej Straży Miejskiej, uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez parafię pod wezwaniem Św. Jana Kantego w Legionowie. Podczas imprezy dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko policyjne, na którym prezentowany był bus edukacyjny, policyjny radiowóz i motocykl służbowy. Dorośli mogli uzyskać porady z zakresu bezpieczeństwa. Na najmłodszych mieszkańców czekały elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne i kolorowanki.

asp. szt. Robert Doliński/ZRD