Treningi z legionowskim mistrzem - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Treningi z legionowskim mistrzem

Data publikacji 25.04.2008

Kontynuując permanentny proces doskonalenia zawodowego kadry Zespołu Taktyki i Technik Interwencji ZIP, wykładowcy podjęli współpracę z wybitnym legionowskim sportowcem Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim.

„Juras” jest instruktorem MMA (mixed martial arts – „mieszane sztuki walki”) oraz taekwondo. Jako zawodnik taekwondo zdobył Puchar Świata, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Jest czołowym polskim zawodnikiem MMA, walczył we wszystkich edycjach prestiżowego turnieju Konfrontacja Sztuk Walki.

Postępująca brutalizacja działań przestępców powoduje konieczność poszukiwania nowoczesnych metod treningowych, które sprostają współczesnym wyzwaniom podczas działań interwencyjnych. Pamiętajmy - „druga strona” szkoli się nieustannie…Stąd i my, policjanci chętnie podglądamy najlepszych, zwłaszcza, że to my przecież jako szkoła odpowiadamy za umiejętności młodych policyjnych kadr. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że Łukasz Jurkowski przyjął nasze zaproszenie do wspólnych treningów.

Image W czasie cotygodniowych treningów instruktor „Juras” dzielił się z wykładowcami ZIP swoimi doświadczeniami z technik zadawania ciosów i kopnięć, sposobów sprowadzania do parteru, walki w parterze – ideą było metodyczne połączenie technik zadawania uderzeń z chwytami w walce w każdym dystansie. Efektem wspólnych treningów jest wzbogacenie warsztatu metodycznego wykładowców, co z całą pewnością zaowocuje podniesieniem poziomu prowadzonych zajęć dydaktycznych ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Tekst Tomasz Maczuga ZIP
Foto Adam Roguski ZIP