W ramach oferty Polskiej Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W ramach oferty Polskiej Policji

Data publikacji 23.04.2008

Wczoraj w MCSSP rozpoczęło się pierwsze tym roku szkolenie dla milicjantów krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do chwili obecnej w ramach polskiej oferty w CSP przeszkolono ponad 500 osób zza wschodniej granicy. Tym razem tematem szkolenia będzie zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Uroczystego otwarcia szkolenia dokonał Komendant CSP insp. J. Bąkiewicz. Jest to pierwsze w tym roku szkolenie z cyklu oferty polskiej Policji dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Jego temat to: „Kontrola i monitoring prekursorów chemicznych jako efektywne narzędzie w zwalczaniu przestępczości dotyczącej narkotyków syntetycznych”. Uczestniczy w nich 22 policjantów z Białorusi, Bułgarii, Czech, Litwy, Mołdowy, Rosji i Ukrainy.

Zasadą stosowaną od 1999 roku, jest organizacja czterech takich szkoleń w ciągu roku. Są one niezmiennie organizowane w naszym MCSSP. Jeszcze w tym roku - w drugiej jego połowie - odbędą się trzy takie szkolenia. Pierwsze, będzie nosiło temat „Edukacja zawodowa policjantów” i odbędzie się we wrześniu, drugie – poświęcone zagadnieniom Europejskiej Sieci Prewencji Kryminalnej – w październiku, natomiast trzecie, listopadowe szkolenie będzie zajmowało się doskonaleniem czynności śledczych po wybuchu .

W latach 1999-2007  w Centrum Szkolenia Policji odbyło się 36 szkoleń z oferty polskiej Policji dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w których brało udział 534 uczestników z krajów takich jak: Białoruś, Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Moldowa, Rosja, Słowacja, Ukraina i Węgry. Obejmowały one szerokie spektrum tematyczne, w obrębie problematyki policyjnej.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK