Bieg Strzegących Prawa Na Rzecz Olimpiad Specjalnych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bieg Strzegących Prawa Na Rzecz Olimpiad Specjalnych

Data publikacji 20.06.2018

Policjanci z Centrum Szkolenia Policji reprezentowali jednostkę w „Biegu z Pochodnią Strzegących prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”. XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbyły się w dniach 9-12 czerwca w Katowicach, Chorzowie oraz Mikołowie.

     XI Letnie Igrzyska, które honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP, pani Agata Kornhauser-Duda, rozpoczęły się w dniu 9 czerwca od biegu. Sztafeta „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” wystartowała po rytualnym zapaleniu pochodni – „Ognia Nadziei” przyniesionego w lampce górniczej z miejsca dla nas wszystkich wyjątkowego. Znajdujący się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach obelisk upamiętnia poległych w służbie policjantów. U jego podstawy znajduje się znicz płonący ogniem symbolizującym nadzieję. Przypomina on, że złożona przez nich „ofiara życia” uratowała istnienie tym, w obronie których stanęli. Pochodnie, z którą biegliśmy zapaliliśmy na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, skąd centralnymi ulicami Katowic dotarliśmy do „Spodka”, miejsca ceremonii otwarcia XI letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. My – „Strzegący Prawa”, po zakończeniu naszej misji, zamieniliśmy stroje biegaczy na stroje wolontariuszy, aby pomóc organizatorom w sprawnym przeprowadzeniu Igrzysk. Centrum Szkolenia Policji reprezentowali: asp. Andrzej Knor , post. Paweł Groński słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego (SZP - 1/18) oraz mł. insp. w st. spocz. Jacek Hachulski.

     Ceremonia zamknięcia igrzysk miała miejsce na Stadionie Śląskim. Jej ostatnim punktem było zgaszenie znicza olimpijskiego. Na bieżni Stadionu Śląskiego pojawili się policjanci z organizacji „Torch Run” („Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”). Gasząc znicz, jednocześnie odpalili pochodnię z „Ogniem Nadziei” – znicz zgasł, ale „Ogień Nadziei” cały czas płonie w naszych sercach – takie motto przekazali organizatorzy igrzysk.

asp. Andrzej Knor/ZIP