Kolejna grupa słuchaczy realizuje służby patrolowe - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna grupa słuchaczy realizuje służby patrolowe

Data publikacji: Data publikacji 21.06.2018

Czerwiec to kolejny okres wzmożonej aktywności słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego w zakresie realizacji służb patrolowych w jednostkach organizacyjnych Policji garnizonu mazowieckiego i stołecznego.

     Tym razem słuchacze szkolenia oznaczonego symbolem SZP-1/18, pod nadzorem kadry Zakładu Służby Prewencyjnej CSP oraz policjantów z komend powiatowych Policji w Pułtusku, Płońsku, Wyszkowie, Legionowie oraz Warszawa Zachód, a także komend rejonowych Policji Warszawa VI i Warszawa VII, doskonalą swoje umiejętności praktyczne wykonując zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie podległym wymienionym jednostkom organizacyjnym.

     Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas służby realizowanej w dniu 20 czerwca br., na terenie podległym KPP Wyszków, słuchacze uczestniczyli w zabezpieczeniu strefy kibica podczas meczu Polska – Senegal, rozgrywanego w ramach odbywających się w Rosji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W tym czasie nie tylko doskonalili umiejętności w zakresie pełnienia służby, mieli także możliwość oglądania i kibicowania drużynie narodowej.

     Należy zaznaczyć, że realizacja służb patrolowych w jednostkach terenowych Policji cieszy się dużym zainteresowaniem słuchaczy, ponieważ pozwala im w praktyce i w rzeczywistych warunkach zweryfikować oraz wykorzystać wiedzę uzyskaną w trakcie szkolenia. Wykonywanie podstawowych czynności policyjnych związanych np. z legitymowaniem osób czy kontrolą osobistą jest istotnym elementem doskonalenia zawodowego, szczególnie dla funkcjonariuszy rozpoczynających swoją drogę zawodową. Służby pełnione wspólnie z doświadczonymi policjantami są dla słuchaczy doskonałą lekcją poglądową a zdobyta dzięki nim wiedza z pewnością przełoży się na skuteczność podejmowanych działań, pozwalając wykonywać zadania zawodowe zgodnie z obowiązującymi procedurami, w tym z poszanowaniem praw i wolności obywatelskich.

mł. insp. Grzegorz Perz/kierownik ZSP

zdj. asp. sztab. Daniel Piętka/ZSP