Kolejni uczniowie z kartą rowerową

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji angażują się w wiele przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedną z form tego rodzaju aktywności jest prowadzenie egzaminów na kartę rowerową. Ostatni odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie.

W poniedziałek 11 czerwca br., do egzaminu przystąpiło blisko 160 uczniów "jedynki" uczęszczających do klas czwartych i piątych. Część teoretyczną zdali prawie wszyscy egzaminowani. Znacznie lepiej uczniowie poradzili sobie z częścią praktyczną, czyli kierowaniem rowerem po specjalnie ułożonym torze. Podczas tego etapu egzaminu policjanci oceniali prawidłowość wykonywania manewrów, panowanie nad pojazdem oraz znajomość znaków drogowych.

Centrum Szkolenia Policji reprezentowali kom. Zenon Mikulski, st. asp. Marcin Ogonek oraz asp. Aneta Śliz – nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego.

Serdecznie gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy wiele przyjemności z bezpiecznej jazdy rowerem.

st. asp. Marcin Ogonek/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD