„Jestem bezpieczny na drodze” - podsumowanie konkursu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Jestem bezpieczny na drodze” - podsumowanie konkursu

Data publikacji 12.06.2018

Podsumowano konkurs pn. „Jestem bezpieczny na drodze” zorganizowany przez Zakład Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji. Przedsięwzięcie było adresowane do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu legionowskiego.

    Konkurs był zorganizowany w dniach 9 kwietnia - 8 czerwca br. Do udziału w konkursie zgłosiło się 31 przedszkoli. Dzieci przygotowały prace plastyczne nawiązujące do zagadnień związanych z bezpieczeństwem w drodze do i z przedszkola, bezpieczną podróżą samochodem oraz bezpieczeństwem w pobliżu miejsca zamieszkania. Prace mogły być wykonywane dowolną techniką. Zwycięzcą w tej kategorii został Wojciech Kielak z Przedszkola w Zespole Szkół Podstawowych w Wólce Radzymińskiej, natomiast wyróżnienie przyznano Bartoszowi Czubakowi z Przedszkola Miejskiego nr 9 Akademia Przygody w Legionowie.

     Dla uczniów szkół podstawowych zostały zorganizowane dwie konkurencje. Młodsi, z klas I-III, mieli za zadanie napisać opowiadanie, które miało formę komiksu, a jego problematyka dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tej części konkursu wzięły udział dzieci z 13 szkół podstawowych. Tu najlepszą okazała się praca Zofii Bziuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Legionowie. Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Biedrzycki ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie i Antonina Pietuch ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie.

     Uczniowie klas IV-VII próbowali swoich sił w teście wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych. W finale testu wiedzy wzięło udział 34 uczniów, reprezentujących 17 szkół podstawowych. Wyniki ich zmagań przedstawiają się następująco: 1 miejsce - Karol Kochman, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie, 2 miejsce - Kacper Wiącek, Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie i 3 miejsce - Maksym Kusy ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie.

     Uczestnicy konkursu, podczas Dnia Otwartego Centrum Szkolenia Policji, otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji nagrody rzeczowe. Wręczyli je Komendant CSP insp. Anna Rosół i przewodniczący zespołu organizacyjnego mł. insp. Jarosław Zgierski Kierownik Zakładu Ruchu Drogowego.

st. asp. Marcin Ogonek/ZRDi hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS