Spotkanie z dziećmi z Przedszkola Gminnego w Chotomowie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dziećmi z Przedszkola Gminnego w Chotomowie

Data publikacji 24.05.2018

Nauczyciele policyjni z Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji odwiedzili Przedszkole Gminne w Chotomowie. W trakcie spotkania przeprowadzili prelekcję, której celem było kształtowanie wśród przedszkolaków prawidłowych zachowań oraz postaw w obszarze bezpieczeństwa.

     Podczas spotkania policjanci wyjaśnili dzieciom, w jaki sposób bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania podczas kontaktu z nieznajomą osobą. Poruszono także zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji. Funkcjonariusze przypomnieli m.in. o zasadach obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą. Nie tylko bezpieczeństwo podczas wakacji wzbudziło zainteresowanie maluchów, spotkanie było dla nich również okazją do zadania wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta i obejrzeniu wyposażenia służbowego funkcjonariuszy.

     Jednym z celów wizyty w przedszkolu było też promowanie czytelnictwa wśród dzieci i zwrócenie ich uwagi na wartości, jakie płyną z czytania. W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w której już od kilku lat uczestniczy Centrum Szkolenia Policji, przedszkolaki wysłuchały tekstów ze zbioru opowiadań „Bajki Przedszkolaka” autorstwa Anny Majorczyk.

     Maluchy przyjęły zaproszonych gości bardzo ciepło i żywo uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań i dzieliły się własnymi przeżyciami.

nadkom. Marceli Śmiałek/ZSP

zdj. asp. Przemysław Winnicki/ZSP