Pierwsze "prawo jazdy" - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze "prawo jazdy"

Data publikacji 21.05.2018

18 maja br. uczniowie szkół podstawowych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Zarówno część teoretyczna, jaki i praktyczna zostały przygotowane przez kadrę Zakładu Ruchu Drogowego i odbyły się na terenie Centrum Szkolenia Policji.

     Zakład Ruchu Drogowego CSP, od wielu lat, aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym m.in. poprzez organizowanie pogadanek i konkursów dla uczniów i przedszkolaków oraz udział w wydarzeniach promujących bezpieczne zachowania na drodze. Jedną z form tego rodzaju edukacji jest przeprowadzanie egzaminów na kartę rowerową.

     Tym razem z wyzwaniem zmierzyli się uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich  oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego – w sumie 70 osób.

     W pierwszej, teoretycznej części egzaminu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, a także związane z obsługą i wyposażeniem roweru. W części praktycznej dzieci musiały wykazać się umiejętnościami związanymi z panowaniem nad rowerem, jazdą po okręgu oraz prawidłowym sygnalizowaniem zamiaru skrętu.

     Wszystkim, którzy pomyślnie zdali obie części egzaminu gratulujemy i życzymy bezpiecznego korzystania z dróg.

Tekst i zdjęcia: st. asp. Marcin Ogonek/ZRD