Studenci z Nienburga z wizytą w Centrum Szkolenia Policji - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Studenci z Nienburga z wizytą w Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 16.05.2018

W dniu 15 maja br. Centrum Szkolenia Policji odwiedzili studenci Akademii Dolnej Saksonii w Nienburgu, którzy od poniedziałku przebywają z wizytą studyjną w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

      Zagranicznych gości, w imieniu kierownictwa Centrum Szkolenia Policji, powitała Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska. Podczas spotkania inauguracyjnego studenci zapoznali się z historią oraz strukturą organizacyjną szkoły, a także specyfiką statutowych i pozastatutowych zadań, które na co dzień realizowane są przez kadrę i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji.

     Dalsza część wizyty miała charakter zdecydowanie bardziej praktyczny. Młodzi funkcjonariusze z Niemiec przyglądali się zajęciom przygotowanym przez Zakład Ruchu Drogowego w ramach kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem szosowym, oznaczonego symbolem TJMS-2/18. Wzięli również udział, w charakterze obserwatorów, w przedsięwzięciu szkoleniowym z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem, które w tym dniu na terenie CSP realizowali żołnierze Żandarmerii Wojskowej.

     Na zakończenie swojego pobytu w Centrum, studenci z Nienburga odwiedzili obiekty dydaktyczno-sportowe zlokalizowane na terenie naszej jednostki. W hali technik interwencji mieli możliwość obserwować zajęcia sportowe z udziałem słuchaczy CSP. Ogromne wrażenie wywarł na nich nowoczesny zespół strzelnic, który funkcjonariuszom z Niemiec zaprezentował Kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych.

     Mamy nadzieję, że wizyta w Centrum Szkolenia Policji pozwoliła naszym gościom wzbogacić wiedzę na temat szkolnictwa policyjnego, a także zadań i funkcjonowania polskiej Policji. Przyszłym absolwentom Akademii Dolnej Saksonii w Nienburgu życzymy wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów edukacyjnych oraz zawodowych.           

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS