Substancje kontrolowane

Data publikacji 15.05.2018

W dniach 7 - 11 maja br. w Centrum Szkolenia Policji odbyła się II edycja kursu specjalistycznego w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków.

Uczestnikami szkolenia byli policjanci służby kryminalnej, prowadzący działania w obszarze zapobiegania oraz wykrywania przestępstw związanych z nielegalną produkcją narkotyków, substancji psychotropowych i tym podobnych środków. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na kursie prowadziła kadra Zakładu Służby Kryminalnej Centrum Szkolenia Policji, a także zaproszeni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Głównej Policji oraz Komendy Stołecznej Policji. Treści kształcenia zawarte w programie nauczania umożliwiły funkcjonariuszom doskonalenie wiedzy i umiejętności w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Policjanci zostali przygotowani m.in. do prowadzenia oględzin i właściwego zabezpieczenia miejsc nielegalnej produkcji narkotyków w sposób zapewniający ochronę własnego życia i zdrowia.

asp. szt. Krzysztof Lasocki/ZSK

zdj. mł. asp. Wojciech Nawrocki/ZSK