Przygotowania do sezonu na wodach oraz terenach przywodnych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do sezonu na wodach oraz terenach przywodnych

Data publikacji 10.05.2018

Już wkrótce w Bazie Szkoleniowej Policji Wodnej w Kalu rozpoczną się przedsięwzięcia szkoleniowe dla policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych, którzy w mazurskim ośrodku będą doskonalić swoje umiejętności. Z tego powodu, w dniach 23–25 kwietnia 2018 r. dokonano oceny sprawności technicznej łodzi służbowych, pontonów oraz skuterów wodnych, będących w użytkowaniu Centrum Szkolenia Policji.

     Przegląd, który przeprowadzono przed rozpoczęciem kursów specjalistycznych realizowanych przez Zakład Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w sezonie żeglugowym 2018, wypadł pomyślnie, a sprzęt pływający został dopuszczony do użytkowania na wodzie.

     O bieżącą sprawność, właściwy stan techniczny przedmiotowego sprzętu, a także wykonanie niezbędnych napraw i konserwacji, dbają nie tylko jego użytkownicy, ale również wyznaczeni pracownicy Wydziału Zaopatrzenia i Transportu CSP. Dzięki ich staraniom, po wykonaniu profesjonalnej naprawy przed rozpoczęciem sezonu, do służby i szkolenia zostanie wykorzystana łódź Parker 630.

     Warto przypomnieć, że podczas realizacji kursów specjalistycznych Centrum Szkolenia Policji korzysta z nowoczesnych jednostek pływających. Są to w szczególności: łodzie motorowe Parker Baltic 900 wyposażone w dwa silniki wysokoprężne  każdy po 320 KM, Parker Baltic 750 z napędem 2 x 175 KM, skutery wodne Yamaha VX z platformami ratowniczymi, łodzie patrolowe Asscaladen, Parker, Harpun 450 oraz mobilne pontony. 

 

podinsp. Dariusz Bober/WZiT
zdjęcia.: asp. sztab. Łukasz Długołęcki/ZSS