Z myślą o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 09.04.2008

Ruszyła trzecia edycja kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących służbę nad wodą i przywodnych terenach. Kurs dla 20 osób prowadzą dydaktycy z Zakładu Szkoleń Specjalnych. W maju nowe siły wzmocnią komisariaty wodne naszej formacji.

W poniedziałek Zakład Szkoleń Specjalnych rozpoczął trzecią edycję kursu specjalistycznego dla policjantów pełniących służbę na wodach i terenach przywodnych. W pierwszym dniu kursu dwudziestu słuchaczy zapoznano z zasadami pobytu w CSP oraz przeprowadzono zajęcia z przepisów żeglugowych. Praktyczna cześć szkolenia obejmowała zajęcia na pływalni. Przez kolejne siedem tygodni słuchacze będą doskonalić umiejętności potrzebne do wykonywania pracy policyjnej zarówno na wodzie jak też na pobliskim terenie. Pod koniec maja policjanci powrócą do jednostek by czuwać nad bezpieczeństwem amatorów wypoczynku nad wodą.

Anna Galant / Artur Komosiński ZSS
Foto Artur Komosiński