Ciąg dalszy prewencyjnych warsztatów

Data publikacji 10.01.2018

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w dniach 3 - 5 stycznia, odbyła się pierwsza w tym roku edycja warsztatów dla policjantów nieetatowych pododdziałów prewencji Policji.

Policjantki i policjanci z ośmiu komend wojewódzkich Policji w ciągu trzech dni szkoleniowych doskonalili wiedzę i umiejętności zawodowe niezbędne do realizacji zadań w strukturze pododdziałów zwartych Policji. Istotnym elementem zajęć były ćwiczenia w zakresie formowania szyków policyjnych, które policjanci wykorzystali między innymi do przywracania naruszonego porządku prawnego przez tłum agresywny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także symulacje związane z odblokowaniem okupowanego obiektu oraz podejmowaniem interwencji  w stosunku do osób nawołujących do nienawiści wobec innych grup narodowościowych.

W zgodnej opinii uczestników warsztatów trzydniowa, intensywna forma doskonalenia zawodowego spełniła ich oczekiwania, pozwalając na przypomnienie wiedzy i umiejętności zawodowych.

mł. insp. Grzegorz Perz/kierownik ZSP

zdj. ze zbiorów ZSP