Konferencja w Radomiu - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja w Radomiu

Data publikacji 27.11.2017

Na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się konferencja oraz ćwiczenia z udziałem wydzielonych sił i środków Komendy wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej oraz 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. W przedsięwzięciu uczestniczył również przedstawiciel Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

     Konferencja została zorganizowana w dniach 23 – 24 listopada br. Przewodniczyli jej Dowódca 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu płk Jan Skowroń, Komendant Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk Hubert Iwoła i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz. W trakcie dwudniowego spotkania zostały zaprezentowane m.in. „Zasady bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia lotniczego” i „Współpraca Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego z Prokuraturą, Żandarmerią Wojskową, Policją na miejscu zdarzenia lotniczego”. Podinsp. Sławomir Ronowicz, nauczyciel policyjny Centrum Szkolenia Policji w Legionowie,  omówił kursy z zakresu oględzin miejsc katastrof lotniczych, organizowane w CSP.

     W trakcie zaplanowanych ćwiczeń, z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie oraz Prokuratury Okręgowej dz. ds. Wojskowych w Warszawie, został zaprezentowany sprzęt do laserowego skanowania 3D podczas oględzin miejsc katastrof lotniczych. Przedstawiono również procesowe dokumentowanie czynności oględzin.

podinsp. Sławomir Ronowicz/ZSS