SZP-6/17

Data publikacji 17.11.2017

16 listopada 2017 r. w auli Centrum Szkolenia Policji odbyła się inauguracja kolejnej edycji szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonej symbolem SZP - 6/17. Słuchaczy powitał Zastępca Komendanta insp. Marcin Szyndler, który życzył im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych.

Kolejnych 129 słuchaczy będzie zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne związane z wykonywaniem trudnego i odpowiedzialnego zawodu policjanta. Na szkolenie do Centrum Szkolenia Policji zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji i Garnizonu Mazowieckiego. Zostali podzieleni na dwie grupy (kompanie). Przewodniczącymi zespołów pedagogicznych zostali mł. insp. Jarosław Zgierski (zastępca przewodniczącego kom. Sławomir Sawicki, dowódca kompanii IV) oraz kom. Adam Czekaj (zastępca przewodniczącego podkom. Leszek Dąbrowski, dowódca kompanii V). Szkolenie zakończy się 13 czerwca 2018 r. Obecnie nowo przyjęci policjanci zapoznają się z obiektami szkoły, poznają obowiązujące regulamin oraz zasady pobytu w CSP i oczywiście rozpoczynają pierwsze zajęcia. Przed nimi siedem miesięcy intensywnej pracy i niemało trudu. Życzymy wszystkim powodzenia!

tekst i zdjęcia: kom. S. Klimaszewski/WODiD