Policjanci z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 09.11.2017

W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z przedszkolakami i przypomnieli im zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

7 listopada br. st. asp. Janusz Kozłowski i st. asp. Marcin Ogonek odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Legionowie. Podczas spotkania przeprowadzili pogadankę dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci przypomnieli m.in. zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z kasków ochronnych, pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zachęcali też najmłodszych do używania elementów odblaskowych. Przedszkolaki słuchały porad funkcjonariuszy z wielką uwagą, jednak ich największe zainteresowanie wzbudziły policyjny radiowóz i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby.

st. asp. Marcin Ogonek/ZRD

zdj. st.asp. Janusz Kozłowski/ZRD