Wizyta unijnego komisarza

Data publikacji 12.10.2017

W dniach 9–10 października br. w Polsce przebywał Komisarz Unii Europejskiej ds. Unii Bezpieczeństwa, Pan Julian King. W poniedziałek spotkał się m.in. z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Panem Mariuszem Błaszczakiem, a także Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr. Jarosławem Szymczykiem. W kolejnym dniu wizyty odwiedził Centrum Szkolenia Policji.

Głównym tematem poniedziałkowego spotkania w MSWiA była współpraca na rzecz zwalczania przestępczości i terroryzmu.

W programie pobytu, w kolejnym dniu, zaplanowano wizytę w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, Agencji Frontex oraz Centrum Szkolenia Policji.

W CSP Komisarza Juliana Kinga, powitali: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji insp. Marcin Szyndler, Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji, mł. insp. Irmina Gołębiewska, Naczelnik Wydziału Prezydialnego, mł. insp. Elżbieta Kołodziejska–Powalska oraz podinsp. Wioletta Białkowska, Kierownik Studium Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii. Po krótkiej prezentacji filmu promocyjnego o szkole, Pan Komisarz odwiedził Policyjne Centrum Dowodzenia, Międzynarodowe Centrum Szkoleniowe Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych oraz nowoczesny kompleks strzelnic Centrum Szkolenia Policji.

Joanna Łaszyn/WP

zdj. Mariusz Mazewski/ZSS