Funkcjonariusz kosowskiej Policji odwiedził CSP

Data publikacji 22.09.2017

21 września br. Centrum Szkolenia Policji gościło przedstawiciela Policji z Kosowa, któremu towarzyszył funkcjonariusz Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP. Wizyta w Polsce została zorganizowana w ramach Programu Wymiany CEPOL 2017.

Gości przywitał Zastępca Komendanta CSP insp. Marcin Szyndler. W czasie spotkania zaprezentowano historię, zadania oraz strukturę organizacyjną Centrum Szkolenia Policji. Następnie omówiono zagadnienia realizowane przez Zakład Służby Kryminalnej CSP, w tym programy kursów specjalistycznych z obszaru informatyki. Dyskutowano także na temat procesu wykrywczego w cyberświecie w obszarze pedofilii, co stanowiło szczególny przedmiot zainteresowania policjanta z Kosowa. Zaprezentowano również infrastrukturę szkoleniową Zakładu Interwencji Policyjnych – kompleks strzelnic oraz obiekty sportowe.

mł. insp. Robert Maciejczyk/zastępca kierownika ZSK

zdj. ASP. Artur Łasocha/ZSS