Motocykliści na kursie - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Motocykliści na kursie

Data publikacji 19.04.2017

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczął się sezon motocyklowy. 16 policjantów doskonali swoje umiejętności podczas pierwszej tegorocznej edycji „Kursu specjalistycznego dla policjantów ruchu drogowego w zakresie kierowania motocyklem szosowym”.

Po 118 godzinach zajęć dydaktycznych funkcjonariusze będą potrafili kierować motocyklem zgodnie z zasadami techniki jazdy i eksploatacji, w zróżnicowanych warunkach drogowych, a także atmosferycznych oraz prawidłowo patrolować rejon służbowy motocyklem, dynamicznie zatrzymywać pojazdy, wykonywać pilotaż-eskortę i motocyklową asystę honorową. Chociaż pogoda nie rozpieszcza słuchaczy – w pierwszym tygodniu kursu musieli zmagać się z deszczem i niskimi temperaturami, wszyscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Naszym słuchaczom życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

asp. szt. Robert Doliński/ZRD

zdj. ze zbiorów ZRD