Żandarmi na szkoleniu

Data publikacji 04.04.2017

50 żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej uczestniczyło w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia przeprowadzili nauczyciele policyjni Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji.

Asp. Janusz Kozłowski oraz st. asp. Marcin Ogonek przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócili na prawidłowe i bezpieczne wykonywanie manewrów na drodze. Omówione zostały też kwestie związane z prowadzeniem pojazdów uprzywilejowanych.

Poruszane tematy wzbudziły zainteresowanie słuchaczy, o czym świadczyła duża aktywność uczestników, ożywiona dyskusja oraz ilość pytań skierowanych do instruktorów ZRD. Jesteśmy przekonani, że przekazana wiedza będzie przydatna i wykorzystywana przez żołnierzy.

st. asp. Marcin Ogonek/ZRD