Przewodnicy i ich psy doskonalą się w Sułkowicach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnicy i ich psy doskonalą się w Sułkowicach

Data publikacji 03.04.2017

Przez dwa tygodnie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów wykonujących czynności pozoranta (8 osób) oraz uczestnicy warsztatów doskonalących sprawność użytkową psów patrolowo-tropiących (6 osób), doskonalili swoje umiejętności oraz poszerzali zdobytą wcześniej wiedzę.

     Realizacja zadań na wymienionych kursach, wymagała od słuchaczy szerokiej wiedzy kynologicznej, (m.in. znajomości i umiejętności dostrzegania zachowania psów), a także, o czym instruktorzy przypominali przed każdymi zajęciami, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pracy ze swoim czworonogiem i pozorantem.

     Pozoranci uczestniczyli w ćwiczeniach na kilku edycjach kursu specjalistycznego dla przewodników psów patrolowo-tropiących oraz na kursie specjalistycznym dla przewodników psów do działań bojowych, gdzie psy prezentowały różny poziom wyszkolenia, co stanowiło dla pozorantów dodatkowe wyzwanie. Funkcjonariusze zostali przygotowani do wykonywania takich czynności, jak: legitymowanie i kontrola osób, odpieranie czynnej napaści, ściganie, obezwładnianie i konwojowanie osób oraz przeszukanie terenu i zabudowań za ukrytą osobą.

     Absolwenci kursu bardzo dobrze ocenili sposób prowadzenia zajęć oraz przydatność przekazywanych treści, które będą mogli wykorzystywać m.in. podczas zajęć doskonalenia sprawności użytkowej psów służbowych. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przełożą się na profesjonalne wykonywanie zadań służbowych przez funkcjonariuszy.

Tekst i zdjęcia: podkom. Adam Przybylik/ZKP