Turniejowa rywalizacja - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniejowa rywalizacja

Data publikacji 15.03.2017

15 marca br. Centrum Szkolenia Policji odwiedziła liczna grupa młodzieży, reprezentująca 21 szkół ponadgimnazjalnych z różnych zakątków Polski. Okazją do tego niecodziennego spotkania były eliminacje do IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych.

     Turniej Klas Policyjnych to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, które w tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty, z inicjatywy Szkoły Policji w Pile. Jego głównymi celami są upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego, otwarcie Policji na środowisko szkół ponadgimnazjalnych, a także integracja młodzieży z tzw. „klas policyjnych”.

     Do finałowej rywalizacji, zgodnie z regulaminem, może przystąpić maksymalnie 25 drużyn. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem, uczniowie z placówek oświatowych, które zgłosiły chęć udziału w Turnieju, muszą przejść przez kolejne etapy zmagań. Pierwszym z nich był eliminacyjny test wiedzy, przeprowadzony w środę, m.in. w Centrum Szkolenia Policji. Pozwoli on wyłonić najlepsze reprezentacje, które w dniach 29–30 maja br. podejmą walkę o miano najlepszej klasy policyjnej 2017 roku. Konkurencje finałowe, wzorem lat ubiegłych, zostaną rozegrane w Szkole Policji w Pile.

     Młodzież, która przybyła do CSP, by sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zagadnień policyjnych, przystąpiła do testu z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem. Atmosferze skupienia towarzyszył duch rywalizacji oraz nadzieja na awans do Finału. Mocno trzymamy kciuki za wszystkie drużyny, a zwycięzcom pierwszego etapu życzymy siły i wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu, dużo szczęścia oraz sukcesów podczas kolejnych, decydujących rozgrywek.

Tekst: AK/WP

Zdjęcia: Mariusz Mazewski/ZSS