Spotkanie przy ul. Słodkiej - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie przy ul. Słodkiej

Data publikacji 14.11.2016

8 listopada 2016 roku przedstawiciel Centrum Szkolenia Policji odwiedził uczniów klas I-VI Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej „MENTIS” przy ulicy Słodkiej 2 w Warszawie. Głównym celem wizyty było przekazanie uczniom rzetelnej wiedzy na temat konsekwencji związanych z naruszeniem przepisów prawa oraz złamaniem ogólnie przyjętych zasad współżycia społecznego.

     W trakcie spotkań kom. Marceli Śmiałek z Zakładu Służby Prewencyjnej zwracał m.in. szczególną uwagę na negatywne emocje towarzyszące agresji, a także wpływ tego typu zachowań na ogólną atmosferę w klasie. Uświadamiając i uwrażliwiając młodych uczestników zajęć na przejawy agresji, zachęcał do poszukiwania innych rozwiązań.

     W ramach wizyty odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział około 80 osób. Na zakończenie każdego z nich uczniowie mieli możliwość zadania pytań, których – jak się okazało – było bardzo dużo. Dzieci pytały nie tylko o nurtujące je kwestie, ściśle związane z problematyką zajęć. Korzystając ze sposobności, z wielkim zainteresowaniem starały się również pogłębić swoją wiedzę na temat służby w Policji oraz szkolenia psów policyjnych.

 

Tekst: kom. Marceli Śmiałek/ZSP