„Dzień Bezpiecznego Komputera” - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Bezpiecznego Komputera”

Data publikacji 07.10.2016

W środę, 5 października, ponownie odwiedziliśmy warszawski Ośrodek Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży „ETEZJA”. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego SZP-4/16/IV/5, w ramach działalności Prewencyjnego Koła Zainteresowań, wspierając swoją wiedzą personel ośrodka, pomagali w przygotowaniu bezpiecznych stanowisk komputerowych służących podopiecznym placówki.

     Wizyta była związana z obchodzonym corocznie, od 12 października 2014 r., Dniem Bezpiecznego Komputera. Mł. asp. Mariusz Niedzielski słuchacz  kursu specjalistycznego dla policjantów w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich, przeprowadził pogadankę dla mieszkańców placówki na temat Cyberprzemocy oraz zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Zorganizowano dwa odrębne spotkania – dla osób dorosłych i dzieci. Wypracowany wspólnie alfabet bezpiecznego korzystania z Internetu zostanie umieszczony przy przygotowanych stanowiskach komputerowych.

     Po omówieniu kwestii dotyczących Internetu przyszedł czas na wspólną zabawę. Słuchacze   pomagali dzieciom w przygotowaniu bukietów i wianuszków z jesiennych liści, a także dekoracji z kasztanów i żołędzi. Omówienie problematyki zagrożeń w sieci okazało się niezwykle ważne i potrzebne, co wielokrotnie podkreślały mieszkanki ośrodka już po zakończeniu zajęć. Wszyscy zgodnie wyrazili opinię, że spotkań poświęconych tego typu zagadnieniom powinno być zdecydowanie więcej. Dyskusję kontynuowano jeszcze przy popołudniowej herbacie i pysznym cieście, które osobiście upiekły Panie z ośrodka.

tekst i zdjęcia: kom. Sławomir Klimaszewski/ZSP