W sobotę na Agrykoli - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W sobotę na Agrykoli

Data publikacji 18.08.2016

Mieszkańcy stolicy, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzili Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” mogli spędzić czas na pikniku rodzinnym przygotowanym przez Komendę Główną Policji. Do programu wydarzenia włączyło się również Centrum Szkolenia Policji prezentując stoisko promocyjne i pokaz tresury psów służbowych.

     Propozycja CSP skierowana była przede wszystkim do najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zdobywając przy tym wiele niezbędnych informacji. Nie brakowało też chętnych do odwzorowania śladów linii papilarnych i zrobienia sobie zdjęcia z maskotką CSP – podinsp. Sową. Można było również nałożyć specjalny strój i poczuć się, jak prawdziwy policjant pododdziałów zwartych. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z propozycjami wydawniczymi CSP.

     Wiele radości uczestnikom pikniku dostarczył pokaz sprawności użytkowej psów służbowych, przygotowany przez słuchaczy oraz instruktorów Zakładu Kynologii Policyjnej CSP.

     W programie sobotniego wydarzenia nie zabrakło także zmagań sportowych – meczu piłki nożnej i biegów charytatywnych, których celem była pomoc podopiecznym Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W biegu, na dystansie 1 i 5 km, uczestniczyło niemal trzysta osób. Wśród nich była  dwudziestopięcioosobowa grupa słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego i przedstawicieli kadry dydaktycznej szkoły. Po przekroczeniu linii mety każdy z uczestników biegu otrzymał z rąk nadinsp. Władysława Padło, Przewodniczącego Rady Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, pamiątkowy medal. W przedsięwzięciu uczestniczyła także Zastępca Komendanta CSP insp. Anna Gołąbek.

     Dziękujemy wszystkim policjantom, pracownikom i słuchaczom CSP zaangażowanym w przedsięwzięcie.

hg

zdj. ze zbiorów CSP