W „Zielonym Jabłuszku”

Data publikacji 04.05.2016

Edukowanie młodych mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa, wpisało się na stałe do katalogu zadań realizowanych przez nauczycieli policyjnych Centrum Szkolenia Policji i stało się jednym z ich priorytetów. Tym razem policjanci Zakładu Służby Prewencyjnej i Zakładu Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci z Przedszkola „Zielone Jabłuszko” w Jabłonnie.

W czasie spotkania szczególny nacisk położono na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi również o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali, w jaki sposób prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz o konieczności noszenia ubrań  posiadających elementy odblaskowe. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja wyposażenia samochodu edukacyjnego Renault Master oraz motocykla policyjnego. Przedszkolaki miały możliwość bliższego zapoznania się z pracą policjanta. Dzieci były zachwycone – zadawały mnóstwo pytań i oczywiście każde chciało przymierzyć policyjną czapkę. Jesteśmy przekonani, że dzięki wiedzy przekazanej przez policjantów dzieci łatwiej poradzą sobie w sytuacjach niebezpiecznych oraz w roli uczestnika ruchu drogowego.

kom. Śmiałek Marceli/ZSP

zdjęcia: archiwum Przedszkola „Zielone Jabłuszko”