Maratończycy z Zakładu Interwencji Policyjnych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maratończycy z Zakładu Interwencji Policyjnych

Data publikacji 26.04.2016

W niedzielę 24 kwietnia br. odbyła się kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon, który jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Polski oraz z zagranicy uczestniczyli również policjanci Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji.

     Maraton należy do najcięższych prób z jakimi mierzą się biegacze. Jest to wyjątkowo morderczy i wymagający niesamowitej determinacji bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Ukończenie maratonu nie oznacza tylko pokonania określonego dystansu, lecz przede wszystkim świadczy o zwycięstwie nad własnymi słabościami i zmęczeniem; to próba, w której poza wytrzymałością mięśni, bardziej liczy się siła charakteru i niezłomne dążenie do celu.

     Udział w biegach maratońskich staje się tradycją wśród nauczycieli policyjnych Zakładu Interwencji Policyjnych. W kwietniowy, niedzielny poranek na starcie warszawskiego biegu maratońskiego wśród ponad 20 tysięcy zarejestrowanych zawodników stanęli także:

  1. kom. Wojciech Baluk;
  2. podkom. Jakub Konieczny;
  3. asp. Leszek Czerski;
  4. st. sierż. Damian Kołaczek.

     Najlepszy rezultat z czasem 4 godziny i 9 minut osiągnął podkom. Jakub Konieczny, tuż za nim finiszowali pozostali policjanci legionowskiego Centrum Szkolenia Policji. Gratulujemy naszym nauczycielom!

mł. insp. G. Winnicki/Kierownik ZIP

zdj. podkom. J. Konieczny/ZIP